Žagarės dvaras - 7seasons - turizmo gidas internete

Žagarės dvaras

Žagarės dvaras

Žagarės dvaras stovi Žagariškių kaimę, Joniškio rajone. Dvaro sodyba pastatyta tarp 1840 ir 1860 metų. Tai vienas didžiausių Lietuvoje dvaro sodybų ansamblių, priklausęs bajorams Naryškinams, kildinamiems iš senos totorių giminės. Iki šių dienų yra išlikę dvaro rūmai, ledainė, arklidės, trys sargo namai, pieninė, ratinė, sandėlis, maniežas, arklininko namas, sodininko namas, aludarių namas ir vėjo malūnas.

Žagarės rūmai yra pusiau uždaro plano. Pagrindinis įėjimas į dvarą – rytų pusėje. Rūmuose yra net ketveri laiptai, pagrindiniai – sraigtiniai, kuriais galima užkopti į apžvalgos aikštelę, įrengtą ant pastato stogo. Vestibiulio dešinėje būta valgomojo salės, už jos – biliardinė ir svetainė. Antrame dvaro aukšte buvo svečių ir medžioklės kambariai. Patalpose stovėjo baltų koklių krosnys su karnizais, salėse – židiniai.

Žagarės dvarą supa parkas, garsėjęs kaip vienas puošniausių ir architektūriniu požiūriu įdomiausių parkų Lietuvoje.


Informacija kontaktams

Žagarės dvaras,
Žagariškių k.,
Joniškio r., Lietuva
Svetainė: http://www.turizmoinformacija.lt/2012/04/zagares-dvaro-rumai.html#!/2012/04/zagares-dvaro-rumai.html_________________________________________________________________

Taip pat aplankykite:
_________________________________________________________________

Artimiausios paslaugos


Pramogos:
Maitinimas:
Apgyvendinimas:
_________________________________________________________________

Parašykite atsiliepimą

*
*
*