Rokiškio dvaras - 7seasons - turizmo gidas internete

Rokiškio dvaras

Rokiškio dvaras

Rokiškio dvaro istorija siekia XVI amžių, kai Žygimantas Senasis dvarą padovanojo didikams Krošinskiams. Seniausi dvaro rūmai neišliko, nėra aiški ir tiksli jų vieta. Paskutiniajam Krošinskių vyriškosios giminės linijos atstovui Juozapui Krošinskiui nesugebėjus grąžinti skolų, dvaras atitieko Tyzenhauzams. Pastarieji čia perkėlę savo rezidenciją iš Pastovių ir ėmėsi naujo dvaro bei miesto kūrimo.

Naujasis dvaras buvo klasicizmo stiliaus dviejų aukštų pastatas: pirmasis aukštas buvo skirtas svečiams ir ūkio reikmėmis, o antrasis – reprezentacijai. Už rūmų buvo įkurtas 16 ha parkas, šalia įrengtas tvenkinys ir pradėtas kurti zoologijos sodas. 1905 m. centrinis dvaro pastatas buvo perstatytas pagal architektų K. Jankovskio ir P. Lilpopo projektą ir įgijo baroko elementų: paaukštintos ir perplanuotos vidaus erdvės, fasadams ir interjerui suteikta lenkiško romantizmo bruožų.

Nuo 1952 metų dvaro rūmuose įsikūręs Rokiškio krašto muziejus, kuriame yra apie 60 tūkst. eksponatų. Muziejuje veikia dvaro buities, unikalių medžio darbų ir dailės ekspozicijos.


Informacija kontaktams

Tyzenhauzų al. 5,
Rokiškis, Lietuva
Tel. 8 458 52261
El. paštas: muziejus@rokiskyje.lt
Svetainė: www.muziejusrokiskyje.lt
_________________________________________________________________

Taip pat aplankykite: Antazavės dvarą

_________________________________________________________________


Artimiausios paslaugos

Pramogos:
Maitinimas:

Apgyvendinimas:
________________________________________________________________

Parašykite atsiliepimą

*
*
*