Raudondvario dvaras - 7seasons - turizmo gidas internete

Raudondvario dvaras

Raudondvario dvaras

Raudondvario dvaras minimas dar nuo 1615 m. Pasakojama, kad pilies pamatus padėti įsakiusi pati Barbora Radvilaitė. Istoriniuose šaltiniuose minima, kad 1819 m. dvarą įsigijo Mykolas Tiškevičius. Valdant Tiškevičiams dvaras garsėjo kaip kultūros ir meno centras. Rūmuose buvo dailės galerija ir biblioteka.

1830–1831 m. sukilimo metu dvaro rūmai buvo nuniokoti, o kiek vėliau ir pertvarkyti. Papildomai pastatyti mūriniai dvaro pastatai: oranžerija, pietinės oficinos antrasis aukštas, šiaurinė oficina, kiek vėliau – arklidės ir ratinė. II pasaulinio karo pabaigoje besitraukdami vokiečiai sunaikino rūmus ir oranžeriją. 1959–1973 m. pagal architektų S. Čerškutės ir V. Jurkšto projektą pilies dvaro ansamblis buvo atstatytas.

Dabar rūmai priklauso Žemės ūkio institutui. Dvaro rūmuose įrengta Raudondvario ir grafų Tiškevičių istorijos ekspozicija, taip pat ekspozicija kompozitoriaus J. Naujalio atminimui, o 2002 m. sausio 1 d. jo garbei čia atidarytas memorialinis muziejus, atkurta grafų dvaro vėliava.

2008 m. dvaro ansambliui suteiktas kultūros paminklo statusas.


Informacija kontaktams

Raudondvario dvaras,
Pilies takas 4,
Raudondvaris, Lietuva
Tel. 8 37 449601
_________________________________________________________________

Taip pat aplankykite: Belvederio dvarą, Zapyškio bažnyčią

_________________________________________________________________


Artimiausios paslaugos

Pramogos: Pagonijos uola, Pagonijos voratinklis
Maitinimas:

Apgyvendinimas:
_________________________________________________________________

Parašykite atsiliepimą

*
*
*