Pažaislio vienuolynas - 7seasons - turizmo gidas internete

Pažaislio vienuolynas

Pažaislio vienuolynas

Pažaislio vienuolynas – Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia su kamaldulių vienuolynu. Tai vienas geriausių brandžiojo baroko pavyzdžių Kauno regione. Šio šedevro statybą XVII-XVIII a. finansavo didysis LDK kancleris Kristupas Žygimantas Pacas, kuris tikėjosi įamžinti savo mirusio sūnelio atminimą. Bažnyčią bei vienuolyną statė Italų architektai, o freskomis ir gipsatūromis rūpinosi Lombardijos skulptorių grupė. Nuo įkūrimo vienuolynas vadintas keletu vardų. Pirmiausia Mons Pacis (Ramybės Kalnas – aliuzija į K.Ž Paco giminę), kiek vėliau pavadintas Kamalduliu, o dar vėliau įgijo Pažaislio pavadinimą.

Net daugiau nei 140 freskų puošia vienuolyną bei bažnyčią, galima susipažinti su šešiais įstabiais molbertiniais M. A. Palonio tapytais portretais. Vien ko verti du bažnyčios ir Šv. Romualdo titulų varpai, nulieti garsaus XVII a. varpų liejiko Jono Delamarso 1676 m., kurie kabo šiauriniame bokšte.

Kasmet vienuolyno rimtį ir susikaupimą sudrumsčia čia vykstantis Tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis. Šiemet jau vienuoliktą kartą muzikos mylėtojų ir profesionalų ausis džiugino įvairiausia muzika iš daugelio šalių: nuo operos iki džiazo, nuo simfonijų iki opusų.


Informacija kontaktams

T. Masiulio g. 31,
Kaunas, Lietuva
Svetainė: www.pazaislis.org 
_________________________________________________________________

Taip pat aplankykite: Prisikėlimo bažnyčią
_________________________________________________________________

Artimiausios paslaugos

Pramogos:
Maitinimas: restoranas Prie svarstyklių
Apgyvendinimas:
_________________________________________________________________

Parašykite atsiliepimą

*
*
*