Pakruojo dvaras - 7seasons - turizmo gidas internete

Pakruojo dvaras

Pakruojo dvaras

Pakruojo dvaras - tai didžiausias išlikęs dvaro ansamblis Lietuvoje, kurį sudaro 34 pastatai ir nuostabus parkas. Šio ansamblio fundatorius buvo Teodoras fon Ropas ( Teodor von Ropp), XIX a. pirmoje pusėje pastatęs klasicistinius rūmus ir klasicizmo bei romantizmo bruožų turinčius pagalbinius pastatus.

Ansamblis, kurio pastatai išdėstyti pagal lenktą kompozicinę ašį, išsidriekęs apie 1 km teritorijoje, kurią riboja kelias iš Pakruojo į Linkuvą ir Kruojos upelis. Rūmų pastatas išties monumentalus, architektūra būdinga vėlyvajam klasicizmui. Teigiama, jog juos projektavo pats fundatorius, padedamas prancūzų kabos mokytojo Frederiko Dubua de Montperjė (Frederik Dubois de Montpereux). Rūmuose yra erdvi stačiakampė šokių salę. Kituose trobesiuose, pradedant sargo nameliu, baigiant vandens malūnu, panaudota kontrastinga apdaila: sienos sumūrytos iš akmenų bei skaldos, angų apvadai, orderio elementai  - tinkuoti ir balinti.

Šiuo metu pastatas yra surestauruotas. Dvare galima ne tik pailsėti, bet ir susipažinti su nuostabia architektūra ir išlikusiomis meno vertybėmis.

Informacija kontaktams

Pakruojo k., Pakruojo sen.
Pakruojo raj., Lietuva
_________________________________________________________________

Taip pat aplankykite: Kryžių kalną
_________________________________________________________________


Artimiausios paslaugos

Pramogos:
Maitinimas:
Apgyvendinimas: sodyba Liepų paslaptis
_________________________________________________________________

Parašykite atsiliepimą

*
*
*