Orvydų sodyba - 7seasons - turizmo gidas internete

Orvydų sodyba

Orvydų sodyba

Orvydų sodyba – tai unikalus moderniojo, sakralinio ir mistinio meno muziejus po atviru dangumi Gargždelėje, Kretingos raj. Šią sodybą įkūrė talentingas tautodailininkas, skulptorius Kazimieras Vilius Orvydas (1952- 1992). Akmentašių dinastijos palikuonis akmens apdirbimo meno išmoko iš savo tėvo akmentašio Kazimiero Orvydo, kuris pasistatė sodybą, vėliau tapusią muziejumi.

Orvydų sodyboje gausu akmenų, skulptūrų, kryžių, senų ąžuolų kamienų, stovi net senas sovietinis tankas. Visa tai, padedant tėvui, sūnus sukaupė ir sukūrė per tris dešimtis metų. Prasidėjus intensyviai melioracijai, Orvydai iš laukų vežė akmenis, o Vilius iš jų kūrė įvairias kompozicijas ir kalė skulptūras.

Ilgainiui muziejui įgyjant vis ryškesnį religinį pobūdį, sovietų valdžia įvairiomis priemonėmis stengėsi ne tik sustabdyti jo kūrimuisi, bet ir sunaikinti jį. Tuometiniai sovietiniai valdininkai sodybą ignoravo ir visaip kenkė, tik kai kurių žmonių pastangomis muziejus išliko. Jau 1990 metais ši sodyba buvo gerai žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir už jos sienų.

Informacija kontaktams

Gargždelė,
Kretingos r., Lietuva
Tel. 8 613 28624
_________________________________________________________________

Taip pat aplankykite: Oginskio dvarą, Plinkšių dvarąKretingos dvarą
_________________________________________________________________

Artimiausios paslaugos

Poilsis: sodyba Sakalų slėnis, sodyba Vienkiemis
Pramogos: Juozo žirgynas
Maitinimas: HBH Juozo alus, Vienkiemio karčema
_________________________________________________________________

Parašykite atsiliepimą

*
*
*