Bistrampolio dvaras - 7seasons - turizmo gidas internete

Bistrampolio dvaras

Bistrampolio dvaras

Bistrampolio dvaras yra vienas iš reikšmingiausių dvarų Šiaurės Lietuvoje, įsikūręs 14 kilometrų nuo Panevėžio, netoli Uliūnų gyvenvietės.

Bistrampolio dvarvietė egzistavo jau nuo XV amžiaus pabaigos. Nuo XVII a. pabaigos iki 1940 m. dvaras priklausė Bistramų giminei. Lietuviškosios Bistramų atšakos pradininkas buvo Karaliaus Vladislovo  IV – dvariškis Jonas Kazimieras Bistramas. Jo sūnus Jonas Evaldas 1695 metais įsigijo palivarką, kuris tuomet buvo vadinamas Barklainiais, o XVIII amžiaus antroje pusėje jie pradėti vadinti Bistrampoliu. Bistramai dvarą valdė iki 1940 metų. Vėliau dvaras buvo nacionalizuotas ir po to apleistas ėmė nykti.

Iki šių dienų išlikę dvaro rūmai pastatyti 1850 metais. Rūmai yra klasicistinio stiliaus, stačiakampio plano, dviaukščiai. Pagrindinį fasadą puošia portikas su keturiomis kolonomis užkeltas į antrąjį aukštą virš trijų arkų prieangio. Pirmajame rūmų aukšte buvo svečių kambariai, o visą dešiniąją pusę užėmė didelė salė. Antrasis aukštas buvo skirtas reprezentacijai. Jame buvo didesni ir mažesni salonai, valgomasis, darbo kabinetas, biblioteka. Dvarininkai buvo sukaupę 2000 knygų, turtingą giminės archyvą ir meno kūrinių kolekciją.

Taip pat išliko 10 kitų dvaro sodybos ansamblio pastatų, kurių seniausi datuojami 1820 metais. Aplinkui – didelis nuo 19 a. pradžios užsodintas parkas, 3 tvenkiniai ir kapinės.

Bistrampolio dvare kasmet birželio mėnesį, vykta, jau tradiciniu tapęs, Bistrampolio festivalis.

Informacija kontaktams

Nevėžio g. 16A,
Panevėžys, Lietuva
Tel. 8 45 461371
El. paštas: info@bistrampolis.lt
Svetainė: www.bistrampolis.lt
_________________________________________________________________

Taip pat aplankykite: Krekenavos regioninį parką, Mėnulio akmens parką
_________________________________________________________________

Artimiausios paslaugos

Pramogos:
Maitinimas:
Apgyvendinimas:
_________________________________________________________________

Parašykite atsiliepimą

*
*
*