Baisogalos dvaras - 7seasons - turizmo gidas internete

Baisogalos dvaras

Baisogalos dvaras

Baisogalos dvaro rūmai yra vienas žymiausių architektūros paminklų Lietuvoje. Jo didingumas ir puošyba žavi lankytojus. Dvaras pradėtas statyti XVIII amžiaus viduryje, baigtas – XX amžiaus pradžioje. Jį statė ir čia gyveno dvarininkų Komarų šeima.

Iki šių dienų Baisogalos dvare išlikę 19 sodybą formuojančių elementų. Įdomiausi – centriniai dvaro rūmai, arklidės, ratinė, virtuvė ir sandėlis. Šie pastatai ir suformuoja dvaro rūmų ansamblį. Žmonių dėmesį traukia dvaro malūnas, labai malonu pasivaikščioti dvaro parke. Parkas užima 12 hektarų, ir yra vienas gražiausiųjų Lietuvoje. Įvairiausi medžiai supa vingiuojančias alėjas ir siaurus parko takelius. Abiejose pagrindinės parko alėjos pusėse yra po tvenkinį. 

Daugybė įvairių rūšių medžių puošia ir parko pieveles. Be klevų, beržų liepų uosių ir eglių čia galima pasižiūrėti egzotiškesnių, neįprastų medžių rūšių: dygiųjų eglių, kedrinių pušų, europinių maumedžių, vakarinių tujų, sidabrinių klevų, mandžiūrinių maumedžių. Iš išorės dvaro ansamblį galima apžiūrėti visomis savaitės dienomis.


Informacija kontaktams

R. Žebenkos g. 12, Baisogala,
Radviliškio raj., Lietuva
Tel. 8 422 65383
_________________________________________________________________

Taip pat aplankykite: Burbiškio dvaro sodybą, Kurtuvėnų parką

_________________________________________________________________

Artimiausios paslaugos

Pramogos: Kurtuvėnų jojimo centras
Maitinimas: Smuklė žarija

Apgyvendinimas:
sodyba Meškių Dvarkiemis
_________________________________________________________________

Parašykite atsiliepimą

*
*
*