Trakų pilis - 7seasons - turizmo gidas internete

Trakų pilis

Trakų pilis

Trakų pilis pastatyta XIV a. Gedimino sūnaus Kęstučio iniciatyva. Tai buvo pirmasis pilių kompleksas Naujuosiuose Trakuose, susidedantis iš pusiasalio pilies ir Galvės ežero salos pilies.

XIV a pilį sudarė gotikiniai rūmai ir donžonas - gyvenamasis bokštas. Šiuos pastatus supo gynybinė siena. Jau valdant Vytautui, po Žalgirio mūšio pilis neteko strateginės reikšmės. XV a. ji buvo LDK kunigaikščių rezidencija ir iškilmingų priėmimų bei pokylių vieta. XVI a. salos pilis paversta "bajorų kalėjimu" - čia buvo kalinami kilmingi karo belaisviai.

Trakų pilies rūmai atstatyti 1955-1962 pagal architekto Bronislovo Krūminio projektą. Dabar juose įkurtas Trakų istorijos muziejus. Pilies kompleksas, kurio plotas 1,8 ha, užima beveik visą salą. Su miestu ją jungia medinis tiltas. Kompleksą sudaro dvi dalys – keturkampė rūmų bei trapecinė priešpilio. Abi jas supa gynybinė siena su bokštais. Sienos sumūrytos iš eilėmis dėtų ir kalkių skiediniu surištų akmenų, mūras išlygintas plytų intarpais.

Dabar pilis atstatyta ir yra vienas populiariausių Lietuvoje turistų lankomų objektų; pilyje vyksta įvairios šventės, veikia archeologinė ir istorinė ekspozicijos.


Informacija kontaktams

Kęstučio g. 4,
Trakai, Lietuva
Tel. 8 528 53941
El. paštas: info@trakaimuziejus.lt
Svetainė: www.trakaimuziejus.lt
_________________________________________________________________

Taip pat aplankykite: Užutrakio dvarą, Lentvario dvarą
_________________________________________________________________

Artimiausios paslaugos

Pramogos: Žvejų namai, X pramogos
Maitinimas: restoranas Apvalaus stalo klubassenoji Kibininė
Apgyvendinimas: viešbutis Akmeninė rezidencija, svečių namai Karaimų 13
_________________________________________________________________

Parašykite atsiliepimą

*
*
*